Kézilabda Versenykiírás Eredmények Képgalériák Versenykiírás II. korcsoportos vegyes, III. korcsoportos fiú nyílt rendszerű bajnokság A bajnokság rendezője: A Kocsis Sándor Sportközpont, a Szent László DSE és a Harmat DSE. A   mérkőzések   ideje   és   helye:   II.   kcs.   vegyes   csapatokkal   két   fordulóban   a   Szent   László   Álta-lános   Iskolában   (X.   Szent   László   tér 1.), III.   kcs.   fiú,   két   fordulóban   a   Fekete   István   Általános   Iskolában   (X.   Harmat   u.   196-198.),   vagy   a   Szent   László   Gimnázium tornatermében (X. Kőrösi Csoma S. út 28-32.).    Az   őszi   forduló   megrendezése   2016.   december   15-éig,   a   tavaszi   forduló   megrendezése   2017.   május   31-éig   kerül   megrendezésre sorsolás szerint. A   bajnokság   résztvevői:   Elsősorban   kőbányai   általános   iskolák   II.   kcs.   vegyes,   III.   kcs.   fiúcsa-patai,   de   kerületen   kívüli   iskolák nevezését is elfogadjuk. Iskolánként, nemenként, korcsopor-tonként 2 csapat (12 fő) nevezhet. Nevezés:   A   KSSK-ban,   előnevezési   lap   kitöltésével   és   az   első   fordulóra   összesített   névsor   leadásával.   A   kőbányai   iskolák   részére nevezési díj nincs. Igazolás: Az általános részben foglaltak szerint. A   bajnokság   lebonyolítási   rendje:   A   benevezett   csapatok   sorsolás   után   körmérkőzéses   rendszer   alapján   döntik   el   a   végső sorrendet. A mérkőzések lebonyolítási rendje: II. korcsoport A   játéktér   téglalap   alakú   terület,   amelynek   hossza   24   méter,   szélessége   9   méter.   A   kapu   az   alapvonal   közepén   áll,   mérete:   160 cm   magas   és   300   cm   széles.   A   kapu   előtérvonal   a   gólvonal-tól   6m-re,   a   szabaddobási   vonal   9m-re   van.   Játékidő,   játék   a labdával, büntetések: A játékidő: 2 x 10 perc (2 perc szünettel), félidőnként 1 időkérésre van lehetőség, amelynek időtartama 30 másodperc. A labda: anyaga szivacs, 15 centiméter átmérőjű. Lehetőség szerint több labdát kell előkészí-teni mérkőzésenként. A   játéktéren   egy   időben   4   mezőnyjátékos   és   1   kapus   tartózkodhat.   A   3   mezőnyjátékosból   mi-nimum   1   lány   legyen.   Egy mérkőzésre legfeljebb 8 játékost lehet benevezni. A kapus szerepel-tetése az általános szabályok szerint történik. A   játék   középkezdéssel   indul,   ekkor   a   védekező   csapat   játékosai   kötelesek   a   saját   büntetőterü-letük   előtt   elhelyezkedni.   Gólt követően   a   labda   szintén   középkezdéssel   kerül   játékba,   amikor   a   védekező   csapat   játékosaira   a   középkezdésnél   érvényes   szabály vonatkozik. A    dobások    (bedobás,    szabaddobás,    büntetődobás)    elvégzésekor    a    védőjátékosnak    legalább    1    méter    távolságban    kell elhelyezkedni a dobást végrehajtó játékostól. Büntetések: 1 perces kiállítás (2x); a harmadszori kiállítás kizárást von maga után. Minden egyéb esetben a kézilabdázás érvényben lévő játékszabályait kell alkalmazni. III. korcsoport A    játékidő    2x15    (20)    perc    három    perc    szünettel,    csapatlétszám    6+1    fő.    (Ha    a    mérkőzések    a    tornateremben    kerülnek lebonyolításra, akkor 5+1 játékos.) A mérkőzéseken a jegyzőkönyvben feltüntetett 12 fő szerepelhet. Labdáról   mindkét   csapatnak,   eltérő   színű   trikóról   az   elől   álló   csapat   köteles   gondoskodni.   A   mérkőzéseket   esőben   is   lejátsszuk, csak   vihar,   vagy   erős   hideg   esetén   maradhat   el   mérkőzés.   Ki   nem   állás   esetén   a   ki   nem   álló   csapat   10:0   arányban   elveszti   a mérkőzést.   Kétszeri   ki   nem   állás   esetén   a   vétkes   csapatot   kizárjuk   a   bajnokságból.   Minden   egyéb   esetben   az   Magyar   Kézi-labda Szövetség szabályai érvényesek. Díjazás:    Az    1-3.    helyezettek    érem    és    oklevél,    a    4-6.    helyezettek    oklevéldíjazásban    részesülnek.    Ezen    kívül    az    esetleges támogatók által felajánlott ajándékok is kiosztásra kerülnek. Egyebek: a mérkőzéseken játékvezetőt, jegyzőkönyvet és technikai felszerelést a rendező biz-tosít az öltözőkben hagyott tárgyakért, felszerelésekért felelősséget nem vállalunk kizárt játékos vagy csapat a továbbiakban nem szerepelhet eredményhirdetés az utolsó forduló után valamennyi csapat részvételével a versenyeken mindenki a saját felelősségére vesz részt A budapesti döntő időpontja: http://www.bpdiaksport.hu Eredmények KÉZILABDA 2016-2017 Helyszín: Szent László Általános Iskola II. kcs.   I.          Szent László DSE  (Bujdosó Máté, Hamar Dejte, Bodó-Dombai Marcell, Vörös Balázs, Orere Bence, Kis Hunor Attila, Nagy Leila Gabriella, Papp Dorka, Sztankai Vanessza Andrea, Törőcsik Vanda, Szabó Virgínia Elizabet) II.         Harmat DSE III.        Kertvárosi Általános Iskola „B” IV.       Kertvárosi Általános Iskola „A”  Helyszín: Szent László Gimnázium III. kcs. Fiú   I.          Túri DSE (Paczulák Dániel, Paczulák Dominik, Tóth Gergő, Polgár Levente, Jeránek Bálint, Lovas Máté Soma, Balogh Péter Dániel, Bartók Alex, Hetényi Balázs, Hanák Patrik) II.         Szent László DSE                                                III.        Harmat DSE   Képgalériák