Strandröplabda Versenykiírás Eredmények Képgalériák Versenykiírás III- IV. korcsoportos nyílt rendszerű bajnokság A bajnokság rendezője: A Kocsis Sándor Sportközpont. A   mérkőzések   ideje   és   helye:   I.   forduló:   2016.   szeptember   27-én   14.00   órától,   II.   forduló:   2017.   május   23-án   14.00   órától (Újhegyi Uszoda és Strandfürdő X. Újhegyi út 13.). Techni-kai megbeszélés: 13.15 órakor. A   bajnokság   résztvevői:   Kőbányai   általános   iskolák   6   fős   vegyes   csapatai   a   III   -   IV.   korcso-portban   (a   pályán   min.   1   lánynak szerepelnie kell). Iskolánként 2 csapat nevezhet. Nevezés: A KSSK-ban, nevezési lap kitöltésével és az első fordulóra összesített névsor le-adásával. Igazolás: Az általános részben foglaltak szerint. A   bajnokság   lebonyolítási   rendje:   A   benevezett   csapatok   sorsolás   után   körmérkőzéses   vagy   csoportmérkőzéses   rendszer   alapján döntik   el   a   végső   sorrendet.   Helyezések   eldöntése:   a   leg-több   bajnoki   pontot   szerzett   csapat,   szett   arány,   egymás   ellen   elért eredmény. A nyert mérkő-zés 2 pontot, a vesztett mérkőzés 0 pontot ér. Játékszabály: Egy csapat 4 játékosból áll, de minimum egy lánynak mindig a pályán kell lennie. Egy játékos csak egy csapatban versenyezhet. A   csapat   összetételében   a   mérkőzések   között   akkor   lehet   változtatni,   ha   nevezéskor   valameny-nyi   játékost   regisztrálták   a nevezési lapon. A mérkőzés két nyert szettig tart. A szettet az nyeri, aki legalább két pont különbséggel előbb éri el a 15. pontot. Ha nincs meg a két pont különbség, úgy a játék max. 20 pontig tart. A mérkőzéseken játszmánként és csapatonként 2-2 pihenő idő kérhető. Pihenő idő alkalman-ként 30 mp. Minden labdamenet pontot eredményez. A támadó érintésnek ütöttnek kell lennie, vagyis tenyérrel, alkarral, ököllel, fejjel, stb. kell végrehajtani. Ha a játékos a pálya bármely részéről ujjheggyel juttatja át a labdát az ellentérfélbe, avagy a labda sáncot ér, úgy játékhibát követ el. A játékosok egy csapaton belül a jegyzőkönyvben meghatározott sorrendben nyitnak. A nyitást követően nincs meghatározott helyük a pályán, tehát bárki üthet és sáncolhat. A sánc önálló érintésnek számit, a csapatnak utána csak 2 érintése lehet. A pályán nincs középvonal, a játékosok átléphetnek az ellenfél térfelére abban az esetben, ha annak mozgását nem akadályozzák. A hálót vagy antennát érinteni tilos, kivételt jelent, ha valaki a hajával véletlenül érinti azt. A pályán nincs támadó vonal (3 m-es vonal), a saját térfélen a játékosok közül bárki üthet és sáncolhat. A labdát a test bármely részével meg lehet játszani, kivéve a nyitást, amit sáncolni tilos, nyitáskísérlet nincs. Ejteni csak ököllel vagy nyitott tenyérrel, ütve szabad. Díjazás:    Az    1-3.    helyezettek    érem    és    oklevél,    a    4-6.    helyezettek    oklevéldíjazásban    részesülnek.    Ezen    kívül    az    esetleges támogatók által felajánlott ajándékok is kiosztásra kerülnek. Egyebek: a mérkőzéseken jegyzőkönyvet és technikai felszerelést a rendező biztosít, a szá-molást versenyzők végzik mérkőzéslabdáról, jelölő mezről az elöl álló csapatnak köteles gondoskodnia az öltözőkben hagyott tárgyakért, felszerelésekért felelősséget nem vállalunk kiállított játékos, ha külön bejelentés nem érkezik, automatikusan egy mérkőzésen nem szerepelhet a mérkőzéseken mindenki a saját felelősségére vesz részt Eredmények Képgalériák